Квоти на «Європу»: більше чи менше?

Соціальні заворушення в Греції, а за нею і в інших країнах ЄС по-новому поставили найболючіші запитання для сучасних жителів Європи: то чи маю я, мешканець, скажімо, Німеччини чи Великобританії платити із власної кишені за вирішення проблем громадян бідніших і проблемніших країн ЄС?
 
Відповідь на дане запитання висить у повітрі вже довго. Зрештою, саме цим і обумовлювалися болісний перебіг бюджетної реформи, тривалі дискусії щодо впровадження Лісабонського договору, чимало запитань про спільну політику у сфері безпеки та оборони. На часі нові дискусії – звідки брати кошти на вирішення соціальних проблем окремих країн?
 
Всі ці перипетії відобразилися на результатах травневих парламентських виборів у Великобританії. Не дивлячись на те, що жодна з партій не отримала достатньо голосів для того, аби сформувати однопартійний уряд, чималий успіх мала партія із гаслом «Менше Європи!»
 
Видається, що у випадку ЄС такі неоднозначності сприйняття наднаціональної структури – лише момент розвитку. Втім, не варто недооцінювати їх потенційну конфліктність.

9 коментарів

Святослав Вишинський
Відповіддю на ці проблеми може стати не «відкат», а навпаки — поглиблення інтеграційних процесів, їхнє прискорення, покликане не тільки на вирівнювання економічних потенціалів, але й на усунення розрізнення між адміністративними інститутами держав-членів Европейського Союзу. Велика Британія в цьому сенсі взагалі є знаковою фігурою, як традиційний «Троянський кінь» усередині ЕС.
Михайло Шморгун
… знаходячись у певній фінансовій скруті задумуєшся про індивідуальне членство в Євросоюзі…
Андрій Волошин
Євроскептицизм зростає, це факт
А у Великобританії постало питання про зміну виборчої системи. Ліберальні демократи отримали відносно мало місць при гарних результатах.
А БНП (саме вона, хоча й не тільки вона має позицію «Менше Європи!) набрала більше голосів за всю свою історію, але не здобула жодного депутатського місця.
Святослав Вишинський
Політичний проект Великої Британії сам по собі є втіленням тези «Менше Европи!», позаяк англо-саксонський світ і Европа — не одне і те саме, і Велика Британія, попри видимі відмінності, цивілізаційно більше тяжіє до своїх колишніх колоніальних утворень по інший бік Атлантики.
Андрій Волошин
Вважати чи не вважати Британію — Європою це питання дискутивне. Спробуйте довести англійцю, ірландцю чи шотландцю що він цивілізаційно не європеєць ))
Насправді це питання дуже дискутивне. Британія є найвідданішим союзником Штатів (чи сателітом, як писав Фай — до речі раджу його есе про Новий американський імперіалізм, хто не читав).
Деякі європейські націоналісти вважають Британію одвічним ворогом континентальної Європи. І мають на це аргументи. Але інші вважають британців білими братами які так само страждають від космополітичної демо-ліберальної влади.

Британська імперія була найбільшою. Британський імперіалізм був (є) чи не найпотужнішим. Зараз просто він набув економічної та й не тільки економічної форми.

А стосовні ролі Британії в ЄС — вони ж увійшли в цей проект, а не стояли осторонь. Багато ініціатив вони тормозили і будуть тормозити. Британія приймає участь в ЄС виходячи з власних інтересів, тому, наприклад і не здали свою власну валюту фунт.
Святослав Вишинський
Поняття «европейськості» умовне і, як мінімум, двозначне. Тому в питомо континентальному розумнні Велика Британя не є Европою — а її крайнім продовженням, у т.ч. цивілізаційно (у формі крайнього Заходу за Атлантикою) продовжуючи і доводячи до крайності деякі тенденції, закладені в Европі. Тези про расову солідарність, які висувала пангерманістська група німецького націонал-соціалізму в цьому відношенні позбавлені сенсу і не стосуються суті проблеми — як і у випадку Східної Европи та Росії. Входження Великої Британії до Европейського Союзу при її орієнтації є більш деструктивним фактором, аніж її гіпотетичне невходження.
Андрій Волошин
Деструкція Європейського Союзу — це найконструктивніший крок для європейців (як для націоналістів так і для прихильників Єдиної Європи).
Один з західноєвропейських євроскептиків казав: — як Брюссель може бути об"єднавчим центром, коли Бельгія сама ледве не розвалюється на 3 частини?..
Анна Білоус
З приводу європейськості не можу не погодитись — поняття двозначне. Чого варта лише одна Польща з усім її історичним минулим, не кажучи про інших, значно більш амбіційних Членів. Цікаво навіть те, як кожна країна-лідер (Франція, Німеччина, Велика Британія) визначає концепт ЄС — кожна робить це так, наче весь розвиток ЄС сконцентрований навколо її політичних і економічних амбіцій.

І останні нови з ВБ:

The newly-minted Conservative-Liberal Democrat government coalition in London has forged an agreement on its future EU policy, moderating some of the harsher anti-EU Conservative initiatives as part of the compromise.

The deal, published on Wednesday afternoon (12 May), says the government «will be a positive participant in the European Union, playing a strong and positive role with our partners.»

It maintains the Conservatives' pre-election pledge that Britain will not join the single currency, although the language has been softened and no longer includes the word «never.»

«We agree that Britain will not join or prepare to join the euro in this Parliament,» it says.

It also keeps the promise to have a referendum on future EU treaties which «transferred areas of power, or competences.»

euobserver.com/9/30069
Святослав Вишинський
Формулювання «areas of power, or competences» як ніщо інше прозоро визначає наявність головних бенефіціаріїв процесу евроінтеграції — інакше кажучи: «наглядачів».
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте